This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

ul. Płońskiego 13,
tel. (071) 349-44-96

Dyżury radnych w każdy poniedziałek od 16.30 do 18.00 i czwartek od 17:00 do 18:30. Biuro porad prawnych i obywatelskich 17:00 - 18:00.

Strona www Rady Osiedla www.lesnica.org


Posiedzenie RO -29.06.2009r.

Na sesje przybyli mieszkańcy podtopionej ul. Żwirowej z żądaniem wybudowania stałej przepompowni nad Bystrzycą.
Rada wystąpi o budowę takiej przepompowni a na chwilę obecną poprosi o interwencję centrum kryzysowe.
Mieszkańcy Złotnik proszą o interwencję w spr. ul. Częstochowskiej, po której, wyniku robót kanalizacyjnych, niemożliwe jest nawet przejście.
Mieszkanka Złotnik, która założyła fundację "Lepsze Dni" wyraziła chęć nawiązania współpracy z RO.
Ponieważ nie będzie budowy nowych przedszkoli, wydział edukacji poszukuje już istniejących pomieszczeń, które mogłyby być wykorzystane na ten cel.
Radni pomierzyli 17 brakujących wjazdów na posesje na Złotnikach, będą one realizowane.
Kontrole prędkości na osiedlu potwierdziły częste jej przekraczanie przez kierowców.
W ul. Wilkszyńskiej rozpocznie się budowa wodociągu. Jednogłośnie przyjęto uchwały o rezygnacji z mandatu przez Tadeusza Kudłatego i o powołaniu na radnego Kazimierza Pająka.
W budżecie rady na diety przeznaczono 11700zł: 215zł - dieta Przewodniczącego Zarządu; 380zl x 2 - diety Sekretarza i Skarbnika.
Konieczne bylo przesunięcie w budżecie dodatkowych 467zł. na stronę internetową.
Przygotowano wnioski inwestycyjne na rok 2010(www.lesnica.org).
RO podtrzymuje wnioski z roku poprzedniego.
Mieszkańcy zgłosili dzikie wysypiska, największe przy ul. Platanowej, Białej, Marszowickiej (os.Malownicze).Najpierw zostaną uprzątniete wysypiska niezarosnięte, a jesienią pozostale.
Członkowie komisji nadzwyczajnej opracowali projekt poszczególnych części regulaminu, całość zostanie przedstawiona na kolejnej sesji.
Przedszkole na ul. Starogajowej zostanie rozbudowane i wyremontowane, uzyska 100 miejsc.
Radny Jan Kułacz poruszyl sprawę nowego planu gospodarki odpadami dla Wrocławia.
Miasto uchwalając niektóre przepisy nie bierze pod uwagę specyfiki osiedli z przewagą zabudowy jednorodzinnej.
Proponuje wystapić z odezwą do pozostałych rad osiedli o podobnej zabudowie o wspólne działania za rzecz zmiany przepisow.

 


Posiedzenie RO Leśnica - 25.05.2009r.

Na spotkaniu omówiono m.in. sprawy bieżące:
- spotkanie w UM dotyczace stanu bezpieczeństwa we Wrocławiu. Przedstawili na nim swoje raporty Komendanci Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej. Poruszono kwestie rozszerzania monitoringu na terenie miasta. Osiedle Leśnica nie zostalo ujete w tym planie.
- wniosek opinię srodowiskową w sprawie budowy bloków 5.piętrowych przy ul.Pomarańczowej
- ul.Kamiennogórska, po remoncie, latarnie znajdą sie na chodniku. Jest to niebezpieczne szczególnie ze względu na usytuowanie przy Kamiennogórskiej Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Dzieci Niewidomych.
- 30 czerwca upływa termin składania wniosków inwestycyjnych.
- zanieczyszczenie osiedla - służby odpowiedzialne za utrzymanie terenów nad Bystrzycą zobowiązały sie do ich posprzątania. Ilość dzikich wysypisk na osiedlu jest tak duża, ze działania RO muszą być wielotorowe.

Gościem Rady był zastępca komendanta posterunku Policji w Leśnicy insp. Mirosław Iwanicki.
Komendant Iwanicki odpowiadał na pytania radnych. Głównym problemem był brak bezpieczeństwa w ruchu na ulicach osiedla a w szczególności na Mokrzańskiej, Dolnobrzeskiej, Trzmielowickiej, Stabłowickiej, Małopolskiej i Kosmonautów. Na większosci ulic sytuację pogarsza fatalny stan nawierzchni. Rada przekaże listę miejsc niebezpiecznych również do Wydziału Ruchu Drogowego przy ul.Hubskiej.

Pan Tadeusz Kudłaty złożył rezygnację z funkcji radnego Osiedla.